Zarejestruj/Zaloguj   Koszyk (0)
 
Infolinia czynna pon.- pt. 8:00 do 17:00
Tel. (61) 61 070 32 Kom. 785 760 335
Opłata zgodnie z cennikiem operatora

MICHELIN ENERGY SAVER PLUS 185/70R14 88 H

Zamów z magazynu - Niemcy
  Dostępność:
> 20 szt.
  Wysyłka:
96h  
341.93 zł
Cena brutto z VAT 23% za 1 szt.
Dodaj szt.
Oblicz raty PayU
Zamówienie telefoniczne
 
Jeśli chcesz złożyć zamówienie telefoniczne,
lub zadać pytania dotyczące produktu - zostaw
swój numer kontaktowy. W możliwe najszybszym
czasie skontaktujemy się z Tobą.

Podaj swój numer kontaktowy
Informacje o produkcie
Marka:
MICHELIN
Bieżnik:
ENERGY SAVER PLUS
Rozmiar:
185/70R14 88 H
Przeznaczenie:
osobowe
Sezon:
letnie  
Uwagi:
Znaczenie symboli na oponach
Etykieta opony

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego wszystkie opony sprzedawane na terenie Unii Europejskiej od dnia 1 listopada 2012 roku muszą być oznaczone specjalnymi etykietami.

Dzięki nowym unijnym etykietom konsument jest informowany o zużyciu paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasie toczenia opon.

  Treść ustawy

Produkty podobne

Nazwa
ENERGY SAVER PLUS
Grupa
MICHELIN (Michelin, Kleber, BF Goodrich, Kormoran, Riken)
Segment
Ekonomiczna
Medium
Premium
Opis

Michelin Energy Saver Plus jest następcą bardzo popularnej i cieszącej się dużym uznaniem kierowców opony Michelin Energy Saver. Sukces odniesiony na rynku sprawił, że postanowiono kontynuować rozwój gamy opon ekonomicznych i ekologicznych produkowanych w technologii Green X. Michelin Energy Saver Plus jest produktem, który stawia kolejny krok w kierunku otrzymania opony możliwie najbardziej neutralnej dla środowiska naturalnego oraz atrakcyjnej dla użytkownika, tj. cichej, trwałej i jednocześnie bardzo bezpiecznej i komfortowej.

W stosunku do swojego poprzednika, Michelin Energy Saver Plus odznacza się jeszcze bardziej obniżonymi oporami toczenia, dzięki czemu pozwala na oszczędność kilkudziesięciu litrów paliwa w całym cyklu życia. Dodatkowym atutem jest oczywiście wysoka trwałość opony, pozwalająca na pokonanie znacznych przebiegów. Projektując nową oponę zadbano o zoptymalizowanie jej parametrów. Uzyskano w ten sposób nowy, udoskonalony profil, dzięki któremu powiększono o 10% powierzchnię kontaktu z podłożem, zapewniając doskonałą przyczepność, zapobiegając jednocześnie nadmiernemu nagrzewaniu się gumy. Technologia Eco'N'Grip wprowadza nowatorskie rozwiązania do struktury mieszanki gumowej, na poziomie molekularnym udoskonalając ją i zapobiegając nierównomiernemu rozkładowi temperatur. Wszystko to ma pozytywny wpływ na żywotność opony.

Michelin Enegy Saver Plus dostępny jest w rozmiarach od 14 do 16 cali., z indeksami prędkości od H do V. Bardzo istotne jest to, że wszystkie oferowane rozmiary tego bieżnika zakwalifikowały się w testach do bardzo wysokich klas prezentowanych na etykietach (od A do C).

MICHELIN

MICHELIN

Przedmiotem gwarancji są opony marek: MICHELIN, KLEBER, BFGOODRCH, KORMORAN i RIKEN przeznaczone do samochodów osobowych terenowych i dostawczych, zwane dalej Wyrobami.
Gwarantem w rozumieniu niniejszych warunków jest Michelin Polska S.A.


Gwarancja obejmuje użytkowanie Wyrobu do całkowitego dopuszczalnego przez przepisy stopnia zużycia oryginalnego bieżnika do wskaźnika TWI (1,6 mm), po osiągnięciu którego Wyrób uznany jest za zużyty, ale nie dłużej niż 10 lat licząc od daty produkcji Wyrobu.


 1. Warunkami rozpatrzenia gwarancji są:
 • wypełnienie zgłoszenia reklamacyjnego na formularzu opracowanym przez Gwaranta (takie zgłoszenie na formularz przygotuje punkt sprzedaży w przypadku reklamacji)
 • przedstawienie dokumentu zakupu (faktura lub paragon)
 • dostarczenie reklamowanego Wyrobu do punktu sprzedaży
 • na żądanie przyjmującego reklamację lub Gwaranta - udostępnienie pojazdu do oceny stanu technicznego przez Gwaranta.

Wszystkie powyższe warunki muszą być spełnione łącznie.


 1. Wszelkie reklamacje mogą być składane w punkcie sprzedaży lub w punkcie sprzedaży ogumienia wskazanym przez Gwaranta.
 2. Reklamacje rozpatrywane są w terminie do 30 dni roboczych od dnia zgłoszenia reklamacji.
 3. Od decyzji Gwaranta rozstrzygającej o uznaniu bądź nie uznaniu reklamacji, nie służy odwołanie do Gwaranta.
 4. Gwarancja nie obejmuje rekompensaty za utratę czasu, za czasową niesprawność pojazdu, niewygodę oraz związane ze złożeniem reklamacji niedogodności lub koszty.
 5. W przypadku uznania reklamacji dokonuje się wymiany Wyrobu na fabrycznie nowy, jeżeli wada ujawniła się w okresie do 2 lat licząc od daty sprzedaży Wyrobu. Jeżeli wada ujawniła się w późniejszym okresie następuje częściowe uznanie reklamacji proporcjonalnie do nie zużytej części bieżnika. W przypadku, gdy Gwarant nie ma możliwości wymiany Wyrobu na taki sam fabrycznie nowy wskutek zakończenia produkcji Wyrobu, Klient ma prawo do otrzymania opon o innym bieżniku, w tym samym rozmiarze lub zwrotu ceny zakupu Wyrobu.
 6. Złożenie reklamacji w sposób określony w punktach 1 i 2 oznacza akceptację warunków gwarancji określonych w niniejszym dokumencie.
 7. Niniejszą gwarancją nie są objęte jakiekolwiek Wyroby naprawiane, bez względu na sposób i zakres naprawy oraz na osobę, która naprawiała Wyrób.
 8. Niniejszą gwarancją nie są również objęte wyroby uszkodzone wskutek między innymi:
 • nieprzestrzegania wymogów eksploatacyjnych dotyczących Wyrobów, określonych przez Gwaranta
 • nieprawidłowego montażu lub demontażu np. bez użycia pasty monterskiej
 • nieprawidłowej eksploatacji Wyrobu
 • eksploatacji niezgodnie z przeznaczeniem, np. zamontowania Wyrobu na niewłaściwej albo uszkodzonej obręczy
 • złego stanu technicznego pojazdu, w tym nieprawidłowej geometrii zawieszenia, wadliwej zbieżności kół, uszkodzonych lub zużytych amortyzatorów, hamulców, sprężyn albo innych elementów zawieszenia
 • uszkodzeń mechanicznych: przecięć, przebić, w tym w szczególności spowodowanych uderzeniem bieżnikiem, barkiem lub bokiem opony w przeszkodę
 • przeciążania Wyrobu i eksploatacji na niewłaściwym ciśnieniu (za wysokim lub zbyt niskim)
 • nieprawidłowego przechowywania Wyrobu, w tym nie zabezpieczenia go przed działaniem ognia, substancji żrących, ropopochodnych, ozonu oraz działaniem temperatur powodujących degradację gumy
 • nieprawidłowego transportu Wyrobu przez Klienta
 • nieprawidłowej techniki jazdy, a w szczególności gwałtownego hamowania i przyspieszania powodującego spalenie bieżnika oraz jazdy z zablokowanymi kołami
 • wypadku drogowego
 • umyślnego działania powodującego uszkodzenie Wyrobu
 • użycia Wyrobu w zawodach sportowych lub do współzawodnictwa mającego cechy współzawodnictwa sportowego, w tym w szczególności amatorskich lub zawodowych wyścigów

UWAGA!
Nasza firma jest autoryzowanym dystrybutorem opon Michelin Polska S.A., dlatego w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub trudności w związku z ewentualną reklamacją jakościową, prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta naszego sklepu. Pomożemy w sprawnym załatwieniu reklamacji.
Podstawą rozpatrzenia reklamacji jest dokument zakupu (faktura lub paragon).

Opinie i oceny
Jestem bardzo zadowolony! Opony spisują się doskonale!

Opinia dodana przez: Michał B.
5.00
Kalkulator Rat PayU