Zarejestruj/Zaloguj   Koszyk (0)
 
Infolinia czynna pon.- pt. 8:00 do 17:00
Tel. (61) 61 070 32 Kom. 785 760 335
Opłata zgodnie z cennikiem operatora

RIKEN SNOWTIME B2 185/70R14 88 T

Zamów z magazynu - Polska
  Dostępność:
> 20 szt. DOT 2016
  Wysyłka:
24h  
152.48 zł
Cena brutto z VAT 23% za 1 szt.
Dodaj szt.
Oblicz raty PayU
Zamów z magazynu - Niemcy
  Dostępność:
6 szt.
  Wysyłka:
96h  
Oblicz raty PayU
176.56 zł
Cena brutto z VAT 23% za 1 szt.
Dodaj szt.
Zamówienie telefoniczne
 
Jeśli chcesz złożyć zamówienie telefoniczne,
lub zadać pytania dotyczące produktu - zostaw
swój numer kontaktowy. W możliwe najszybszym
czasie skontaktujemy się z Tobą.

Podaj swój numer kontaktowy
Informacje o produkcie
Marka:
RIKEN
Bieżnik:
SNOWTIME B2
Rozmiar:
185/70R14 88 T
Przeznaczenie:
osobowe
Sezon:
zimowe  
Uwagi:
Znaczenie symboli na oponach
Etykieta opony

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego wszystkie opony sprzedawane na terenie Unii Europejskiej od dnia 1 listopada 2012 roku muszą być oznaczone specjalnymi etykietami.

Dzięki nowym unijnym etykietom konsument jest informowany o zużyciu paliwa, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasie toczenia opon.

  Treść ustawy

Produkty podobne

RIKEN

RIKEN

Przedmiotem gwarancji są opony marek: MICHELIN, KLEBER, BFGOODRCH, KORMORAN i RIKEN przeznaczone do samochodów osobowych terenowych i dostawczych, zwane dalej Wyrobami.
Gwarantem w rozumieniu niniejszych warunków jest Michelin Polska S.A.

 

Gwarancja obejmuje użytkowanie Wyrobu do całkowitego dopuszczalnego przez przepisy stopnia zużycia oryginalnego bieżnika do wskaźnika TWI (1,6 mm), po osiągnięciu którego Wyrób uznany jest za zużyty, ale nie dłużej niż 10 lat licząc od daty produkcji Wyrobu.

 

 1. Warunkami rozpatrzenia gwarancji są:
 • wypełnienie zgłoszenia reklamacyjnego na formularzu opracowanym przez Gwaranta (takie zgłoszenie na formularz przygotuje punkt sprzedaży w przypadku reklamacji)
 • przedstawienie dokumentu zakupu (faktura lub paragon)
 • dostarczenie reklamowanego Wyrobu do punktu sprzedaży
 • na żądanie przyjmującego reklamację lub Gwaranta - udostępnienie pojazdu do oceny stanu technicznego przez Gwaranta.

 

Wszystkie powyższe warunki muszą być spełnione łącznie.

 

 1. Wszelkie reklamacje mogą być składane w punkcie sprzedaży lub w punkcie sprzedaży ogumienia wskazanym przez Gwaranta.
 2. Reklamacje rozpatrywane są w terminie do 30 dni roboczych od dnia zgłoszenia reklamacji.
 3. Od decyzji Gwaranta rozstrzygającej o uznaniu bądź nie uznaniu reklamacji, nie służy odwołanie do Gwaranta.
 4. Gwarancja nie obejmuje rekompensaty za utratę czasu, za czasową niesprawność pojazdu, niewygodę oraz związane ze złożeniem reklamacji niedogodności lub koszty.
 5. W przypadku uznania reklamacji dokonuje się wymiany Wyrobu na fabrycznie nowy, jeżeli wada ujawniła się w okresie do 2 lat licząc od daty sprzedaży Wyrobu. Jeżeli wada ujawniła się w późniejszym okresie następuje częściowe uznanie reklamacji proporcjonalnie do nie zużytej części bieżnika. W przypadku, gdy Gwarant nie ma możliwości wymiany Wyrobu na taki sam fabrycznie nowy wskutek zakończenia produkcji Wyrobu, Klient ma prawo do otrzymania opon o innym bieżniku, w tym samym rozmiarze lub zwrotu ceny zakupu Wyrobu.
 6. Złożenie reklamacji w sposób określony w punktach 1 i 2 oznacza akceptację warunków gwarancji określonych w niniejszym dokumencie.
 7. Niniejszą gwarancją nie są objęte jakiekolwiek Wyroby naprawiane, bez względu na sposób i zakres naprawy oraz na osobę, która naprawiała Wyrób.
 8. Niniejszą gwarancją nie są również objęte wyroby uszkodzone wskutek między innymi:
 • nieprzestrzegania wymogów eksploatacyjnych dotyczących Wyrobów, określonych przez Gwaranta
 • nieprawidłowego montażu lub demontażu np. bez użycia pasty monterskiej
 • nieprawidłowej eksploatacji Wyrobu
 • eksploatacji niezgodnie z przeznaczeniem, np. zamontowania Wyrobu na niewłaściwej albo uszkodzonej obręczy
 • złego stanu technicznego pojazdu, w tym nieprawidłowej geometrii zawieszenia, wadliwej zbieżności kół, uszkodzonych lub zużytych amortyzatorów, hamulców, sprężyn albo innych elementów zawieszenia
 • uszkodzeń mechanicznych: przecięć, przebić, w tym w szczególności spowodowanych uderzeniem bieżnikiem, barkiem lub bokiem opony w przeszkodę
 • przeciążania Wyrobu i eksploatacji na niewłaściwym ciśnieniu (za wysokim lub zbyt niskim)
 • nieprawidłowego przechowywania Wyrobu, w tym nie zabezpieczenia go przed działaniem ognia, substancji żrących, ropopochodnych, ozonu oraz działaniem temperatur powodujących degradację gumy
 • nieprawidłowego transportu Wyrobu przez Klienta
 • nieprawidłowej techniki jazdy, a w szczególności gwałtownego hamowania i przyspieszania powodującego spalenie bieżnika oraz jazdy z zablokowanymi kołami
 • wypadku drogowego
 • umyślnego działania powodującego uszkodzenie Wyrobu
 • użycia Wyrobu w zawodach sportowych lub do współzawodnictwa mającego cechy współzawodnictwa sportowego, w tym w szczególności amatorskich lub zawodowych wyścigów

 

UWAGA!
Nasza firma jest autoryzowanym dystrybutorem opon Michelin Polska S.A., dlatego w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub trudności w związku z ewentualną reklamacją jakościową, prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta naszego sklepu. Pomożemy w sprawnym załatwieniu reklamacji.
Podstawą rozpatrzenia reklamacji jest dokument zakupu (faktura lub paragon).

Opinie i oceny
Marka chyba w sumie mało znana, ale jakosc nawet spoko, spokojnie mozna montowac na aucie, nie ma ryzyka, ze to jakis badziew.

Opinia dodana przez: barman
N/A
OK!

Opinia dodana przez: Bartek
4.00
Opona jest tyle warta ile kosztuje znaczy niska cena łączy się z nie najwyższą jakością, co nie znaczy że nie nadaje się do miejskiej zimy. Poza miasto raczej nie radze wypadów.

Opinia dodana przez: Kuma
1.00
Niezłe opony, tanie (to na pewno ich duży atut), jakość na przyzwoitym poziomie (bardzo dokładnie ogladałem opony przy odbiorze - żadnych otarć, nadlewów, pęknięć itp.), co do zużycia to jeszcze nie wiem, bo krótko jeżdzę.

Opinia dodana przez: Hytrusek
4.00
Riken.. i co by tu napisać??? Przesiadłem się na te opony z opon marki Michelin, więc dobitnie odczułem różnicę w jakości, ale w sumie nie mogę przecież porównywać ze sobą tych opon, bo to zupełnie bez sensu. Starałem się ocenić je w miarę obiektywnie i w zasadzie wszystko jest na akceptowalnym poziomie, nie przysporzyły mi jakichś przygód zimą, z parkingu pod blokiem zawsze wyjechałem, zatrzymywałem się zawsze tam, gdzie chciałem :) Więc przyczepność jest w porządku, trochę może hałasują i nie tłumią zbyt rewelacyjnie, ale przecież to nie MIchelin..../ W zasadzie dobra opona.

Opinia dodana przez: Trombocyt
3.50
Ogólnie pony są zadowalające do lekkiej miejskiej zimy.

Opinia dodana przez: Gon
3.00
Marka mało znana, ale całkiem porządna, może kiedyś wzrośnie jej rozpoznawalność, bo w pełni na to zasługuje. Bezpieczna i komfortowa, nie robi hałasu, szybko reaguje na sygnały z kierownicy i ogólnie są spoko :D

Opinia dodana przez: Trymszan
4.00
kupiłem tą opone bo ufam produktom grupy michelin, i się nie zawiodlem za rozsądna cene mam porządna opone :D:)

Opinia dodana przez: dezerter
4.00
dobry produkt za dobra cene. OK !!!

Opinia dodana przez: lizak
4.00
Bardzo dobre opony. Przejeździłem na nich poprzednią zimę i nie mam wielkich zastrzeżeń. Przyczepność jest na przyzwoitym poziomie, dzięki czemu można czuć się na tych oponach bezpiecznie. Można śmiało polecić.

Opinia dodana przez: Rakow
3.50
OK

Opinia dodana przez: okoń
4.00
Wcześniej nie słyszałem o tej marce, ale jak się dowiedziałem, że z grupy Michelin, to zaryzykowałem. I bylo warto. 1: niezła cena. 2: trzymają się dobrze drogi. 3: nie hałasują i są optymalne jesli chodzi o twardość. Ogólnie polecam innym, choć wolałbym Miśki. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

Opinia dodana przez: Genek
5.00
Niełe śa te opony - moge polecić innym. Są całkiem przyczepne i wygodnie się na nich jeździ. Można kupować.

Opinia dodana przez: Leszek
4.00
Jestem zadowolony, super oponki :)

Opinia dodana przez: dOMINIŚ
4.00
Kalkulator Rat PayU